TÉMA Akné

Medikamentózní léčba akné

Akné je onemocnění kůže, které se vyskytuje v různých formách. U někoho se objevují černé tečky, případně bílé pupínky. Někoho trápí kromě komedonů i zánětlivé projevy akné. Je proto důležité vyhledat odbornou pomoc dermatologa.

V současné době je k dispozici řada léčivých přípravků ve formě tablet nebo krémů. Ke zvýšení účinku léčby akné se předepisují kombinace terapie tak, aby se postihlo co nejvíce faktorů způsobujících akné. Kromě toho je potřeba správně zvolit dermokosmetické produkty na denní použití, které doplňují medikamentózní léčbu a zvyšují její účinek.

K léčbě mírných a středních forem akné se používá lokální léčba přímo na kůži. Za tímto účelem se využívají lokální retinoidy, benzoylperoxid nebo kyselina azelaová, často v kombinaci s lokálními antibiotiky.

U těžších nebo na lokální léčbu nereagujících forem akné se přistupuje k léčbě celkové pomocí tablet. Typickým příkladem je izotretinoin a celkové antibiotika. U žen se také často zavádí hormonální antikoncepce.

Ovšem žádná medikamentózní léčba se neobejde bez nežádoucích účinků ve formě zarudnutí, podráždění, přesušení a olupování pokožky. Tomu lze zabránit současným používáním hydratačního krému speciálně určeného pro aknózní pleť. Tímto produktem je Sébium Hydra, který pleť nejenom intenzivně hydratuje, ale působí také svým zklidňujícím účinkem. Zajišťuje maximální dermatologickou bezpečnost a komfort při aplikaci.

hydra_350.jpg

Sébium Hydra - Doplňková péče medikamentózní léčby, která zabraňuje dehydrataci a suchosti aknózní pokožky.

Velmi častou komplikací při akné je vznik jizev a hyperpigmentací pokožky. Prevencí je v tomto případě zahájit léčbu akné co nejdříve a pleť pravidelně ošetřovat pomocí chemického peelingu. Odstraňuje odumřelé buňky z povrchu pokožky, otevírá a čistí póry, vyhlazuje a zlepšuje vzhled pleti. Chemickým peelingem na domácí použití je Sébium Sérum, které obsahuje kyselinu glykolovou v 15% koncentraci. Chemický peeling zesiluje účinek dermatologické léčby, protože účinné látky pronikají hlouběji do pokožky. Rovněž se zvyšuje schopnost hydratace pokožky a tím i celkový komfort léčby.
serum_350.jpg

Sébium sérum - Chemický peeling na domácí použití.

Zapojte se do soutěže na www.sebium.cz a získejte zajímavé ceny!
BIOLOGIE VE SLUŽBÁCH DERMATOLOGIE

SebiumGlobal_banner_CZ.jpg

Medikamentózní léčba akné patří do témat

Přidat příspěvek k tématu

* Povinné pole

Akné patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Akné

 • Sandra 28.03.2017 14:03 Akné

  Dekuji i tak, poptám se u nás v lekarnach.

 • Iveta 23.03.2017 12:03 Akné

  Zkuosela jsem se ptát pouze v jedná u nás ve meste, jinak nevím, takze to musís zkusit. A cena…

 • sandra 21.03.2017 16:03 Akné

  A mají ji v kazdé lékárne,nevís? at neobcházím vsechny lekarny. a cena?

 • Iveta 14.03.2017 09:03 Akné

  Vyzkousej Neophytiol z lékárny. Je to masticka za dobrou cenu a pomáhá na vsechny kozní problémy.…

 • Dana 18.09.2016 17:09 Akné

  No me nic nepomahalo, premyslim ze si zajdu nejam na nejakiu kliniku, co po Praze kdo ma dobre…

Píšeme jinde
 • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

 • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku