TÉMA Akné

Medikamentózní léčba akné

Akné je onemocnění kůže, které se vyskytuje v různých formách. U někoho se objevují černé tečky, případně bílé pupínky. Někoho trápí kromě komedonů i zánětlivé projevy akné. Je proto důležité vyhledat odbornou pomoc dermatologa.

V současné době je k dispozici řada léčivých přípravků ve formě tablet nebo krémů. Ke zvýšení účinku léčby akné se předepisují kombinace terapie tak, aby se postihlo co nejvíce faktorů způsobujících akné. Kromě toho je potřeba správně zvolit dermokosmetické produkty na denní použití, které doplňují medikamentózní léčbu a zvyšují její účinek.

K léčbě mírných a středních forem akné se používá lokální léčba přímo na kůži. Za tímto účelem se využívají lokální retinoidy, benzoylperoxid nebo kyselina azelaová, často v kombinaci s lokálními antibiotiky.

U těžších nebo na lokální léčbu nereagujících forem akné se přistupuje k léčbě celkové pomocí tablet. Typickým příkladem je izotretinoin a celkové antibiotika. U žen se také často zavádí hormonální antikoncepce.

Ovšem žádná medikamentózní léčba se neobejde bez nežádoucích účinků ve formě zarudnutí, podráždění, přesušení a olupování pokožky. Tomu lze zabránit současným používáním hydratačního krému speciálně určeného pro aknózní pleť. Tímto produktem je Sébium Hydra, který pleť nejenom intenzivně hydratuje, ale působí také svým zklidňujícím účinkem. Zajišťuje maximální dermatologickou bezpečnost a komfort při aplikaci.

hydra_350.jpg

Sébium Hydra - Doplňková péče medikamentózní léčby, která zabraňuje dehydrataci a suchosti aknózní pokožky.

Velmi častou komplikací při akné je vznik jizev a hyperpigmentací pokožky. Prevencí je v tomto případě zahájit léčbu akné co nejdříve a pleť pravidelně ošetřovat pomocí chemického peelingu. Odstraňuje odumřelé buňky z povrchu pokožky, otevírá a čistí póry, vyhlazuje a zlepšuje vzhled pleti. Chemickým peelingem na domácí použití je Sébium Sérum, které obsahuje kyselinu glykolovou v 15% koncentraci. Chemický peeling zesiluje účinek dermatologické léčby, protože účinné látky pronikají hlouběji do pokožky. Rovněž se zvyšuje schopnost hydratace pokožky a tím i celkový komfort léčby.
serum_350.jpg

Sébium sérum - Chemický peeling na domácí použití.

Zapojte se do soutěže na www.sebium.cz a získejte zajímavé ceny!
BIOLOGIE VE SLUŽBÁCH DERMATOLOGIE

SebiumGlobal_banner_CZ.jpg

Medikamentózní léčba akné patří do témat

Akné patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Akné

 • KarolínaR 28.10.2017 10:10 Akné

  Jo? Jses z Brna? :) Tak vidiš, určitě ta zaběhni a držím palce :P Není zač. pa

 • Klára 27.10.2017 11:10 Akné

  Je Lékarnu Lancier máme tady v Brně v Bystrci na Lýskové2 také. Tak já se tam zajdu na to zeptat.…

 • KarolínaR 19.10.2017 09:10 Akné

  Ano vážně, zkus to ;-) a ten krém objednávám zeshopu lékárnyhttps://www.lekarnalancier.cz/produk…

 • Klára 12.10.2017 10:10 Akné

  Karolíno, jo? Vyzkoušela jsi to? S tím mlékem a pečivem jsem to už někde taky četla. Tak to asi…

 • KarolínaR 11.10.2017 13:10 Akné

  Mě dost pomohlo když jsem začala jíst celozrnné pečivo místo bílého, taky jsem trošku ubrala na…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku