TÉMA Akné

Chemický peeling - záchrana pleti po akné?

Chemický peeling je zákrokem estetické dermatologie, který bychom měli podstupovat pouze pod rukama odborníků. Jak už název vypovídá, budeme se zabývat obrušováním povrchových i hlubších vrstev pokožky pomocí aktivních látek (ovocné kyseliny, enzymy). Trápí-li vás jizvičky po akné, barevné pigmentace a povadlé kontury obličeje, bude pro vás tato procedura jistě zajímavá.

Co je to vlastně chemický peeling

Chemický peeling je lékařský zákrok, kterým lze příznivě ovlivnit stav naší pokožky. Vlastním principem je aplikace účinných látek na povrch pokožky, která zapříčiní cílené odloučení vrchních i hlubších vrstev pokožky. K lékařskému peelingu se nejčastěji používají ovocné kyseliny.

Chemický peeling krok za krokem

Vlastnímu zákroku předchází podrobné vysvětlení celého procesu. Lékař (estetický dermatolog) poradí, jak pečovat o pleť před samotným zákrokem i po zákroku. Před chemickým peelingem je často doporučována denní aplikace krémů s nízkým obsahem ovocných kyselin, případně krémů či gelů s retinoidy. Jde například o známý Differine gel, který je předepisován lékaři při léčbě akné.

Vlastní zákrok probíhá ve specializované ambulanci. Účinná látka ve vyšší koncentraci se aplikuje na léčenou pleť a nechá se působit po dobu až několika minut. Poté následuje ošetření pleti vhodným ošetřujícím krémem a od této chvíle se již pleť může začít obnovovat.

V období hojení se často objevuje výrazné zarudnutí, očekávat musíme olupování v ošetřených partiích, což je často velmi nepříjemné. Tyto příznaky však během hojení postupně ustupují a chorobnými projevy postižená pokožka je obnovena mladšími buňkami kůže. Celý proces hojení může trvat až několik týdnů.

Chemický peeling se tak jeví jako jedna z velmi účinných metod, jak viditelně zlepšit stav stárnoucí pleti, pokožku vyhladit a zbavit nedokonalostí v podobě barevných nedokonalostí a jizviček. Po chemickém peelingu je pleť vyhlazená a na dotyk jemná, skvěle hydratovaná a výrazně barevně sjednocenější.

Mladší pleť po chemickém peelingu - jedno sezení nestačí

Abychom dosáhli požadovaného efektu, je třeba celý proces chemického peelingu opakovat. Většinou se jedná o 4 - 6 sezení. Vše záleží na stavu postižení, typu pleti a docílení požadovaného efektu. Nutno podotknout, že chemický peeling nepatří mezi zákroky, které hradí pojišťovna, pacient si jednotlivá sezení plně hradí sám.

Kolik stojí chemický peeling?

Cenově se dostáváme na 1000 - 2000 Kč za jedno sezení, záleží na druhu zařízení, ve kterém si necháme pleť chemickým peelingem ošetřit. Většinou se jedná o cenu za obličej, za krk a dekolt si ještě připlatíme.

Pro koho je chemický peeling vhodný

Chemický peeling uvítají zejména pacienti trpící na akné. Účinně vyčistí pleť a v jisté míře dokáže zneviditelnit menší jizvičky. Efekt je po aplikaci viditelný - pleť se méně mastí, póry se zmenší a vyčistí, dojde k redukci pigmentací a znatelnému omlazení pokožky. Bohužel i zde platí, že nemůžeme čekat trvalé zhojení.

Existují kontraindikace?

Samozřejmě vždy záleží na lékařském doporučení. Zásadní pravidlo však existuje - pleť se po chemickém peelingu musí naprosto vyhnout slunečním paprskům. Zvýšená intenzita slunečního záření může znamenat výskyt komplikací. Proto se kúra chemického peelingu aplikuje mimo jarní a letní období.

Foto: Pixabay.com

Chemický peeling - záchrana pleti po akné? patří do témat
 • Citlivá pleť Krista 08.04.2017 19:33:38

  A můžu to absolvovat i když jsem dříve trpěla na ekzém a mám hodně citlivou pleť ?

 • dobré zkušenosti errina 27.07.2015 12:29:37

  Ahoj, za mě chem. peeling doporučuju. Mě moc pomoh. Měla jsem jizvičky ještě po neštovicíc a problémy s barevnými fleky pleti. Byla jsem na 5 sezeních a oba porblémy už jsou minulostí, postarala se o mě paní Hedvika Baťková z Bodyfactory v Praze. Zlaté ruce!

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Akné patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Akné

 • Sandra 28.03.2017 14:03 Akné

  Dekuji i tak, poptám se u nás v lekarnach.

 • Iveta 23.03.2017 12:03 Akné

  Zkuosela jsem se ptát pouze v jedná u nás ve meste, jinak nevím, takze to musís zkusit. A cena…

 • sandra 21.03.2017 16:03 Akné

  A mají ji v kazdé lékárne,nevís? at neobcházím vsechny lekarny. a cena?

 • Iveta 14.03.2017 09:03 Akné

  Vyzkousej Neophytiol z lékárny. Je to masticka za dobrou cenu a pomáhá na vsechny kozní problémy.…

 • Dana 18.09.2016 17:09 Akné

  No me nic nepomahalo, premyslim ze si zajdu nejam na nejakiu kliniku, co po Praze kdo ma dobre…

Píšeme jinde
 • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

 • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku